ACAR HOLDİNG A.Ş. 1977 yılında kurulmuştur.1958 yılında Bursa'dan İstanbula gelerek  ticaret hayatına atılan Sn. Abdullah ACAR Acar Holdingi kurduktan sonra sırasıyla aynı çatı altında 1983 yılında ACAR YAPI İNŞAAT A.Ş., 1984 yılında ACAR TURİZM A.Ş. kurmuş ve halen Yönetim Kurulu Başkanı olarak şirket yönetimine devam etmektedirler.

1987 yılına gelindiğinde günün şartları doğrultusunda borsa aracı kuruluşumuz olan ACAR MENKUL DEĞERLER VE TİCARET A.Ş. kurularak, merkezi dışında, Bursa ve İzmir illerimizde şube ve irtibat büroları açarak faaliyetlerine devam etmektedir.

1993 yılında finans piyasasındaki hareketlilik gözlenmiş, bunun neticesinde yine aynı çatı altında ACAR FACTORİNG A.Ş. kurulmuştur. 

ACAR HOLDİNG ve diğer Şirketlerimizin merkezi İstanbul, Gazeteciler Sitesi Kesikin Kalem Sokak No:29 Esentepe adresindeki Genel Müdürlük binamızda faaliyetlerinin sürdürmektedirler. Tüm şirketlerimizin Yönetim Kurulu Başkanı ve sahibi başta Sayın Abdullah ACAR ve ailesidir.

ACAR HOLDİNG ve diğer şirketlerimiz hiçbir banka ve finans kuruluşundan destek almadan kendi özsermayeleri, özkaynakları ve gayrımenkulleri ile bugünlere gelmiştir. 

ACAR ENTERPRISES,LLC ve ACAR REAL ESTATE,LLC, 2002 yılında Miami - Amerika'da Abdullah ACAR, Hüseyin Cemal ACAR ve Mine ACAR BORA tarafından kurulmuştur. Şirketimiz emlak alım satımı ile bazı yatırımlar yapmaktadır.

Bahsi geçen Şirketlerimiz dışında Başkanımız Sayın Abdullah ACAR şahsi işleri dolayısı ile gelir vergisi mükellefidir. 1999 - 2000 - 2001 yıllarında Gelir vergisi sıralamasında ilk 100 kişi arasına girmiş, 2001 yılında ise İstanbul-Beykoz İlçesi Gelir Vergisi sıralamasında ikinci olarak takdirle ödüllendirilmiştir.

YAPTIĞI HAYIRLAR

- CAFERAĞA SPOR SALONU'nu 4 arkadaşı ile birlikte anahtar teslim bitirip sporcuların hizmetine sunmak.

- Pendik'te kendi adını taşıyan 1.450 talebelik ilköğretim okulunun eğitime sunulması.

- Doğumyeri olan Bursa'nın Gürsu Kazasında Bilgi Teknoloji okulu  hizmete sunulmuştur.

ÜYESİ OLDUĞU DERNEKLER

- FB Spor Kulübü

- 1907 FB Derneği

- Büyük Kulüp Divan Üyeliği

- Spor Yazarları Derneği

- Levent Tenis Kulübü

- RUYİAD Rumeli iş adamları derneği

- 19 Yıl Fenerbahçe spor kulübünde As Başkanlık görevinde bulunmuştur

- 3 Yıl Yüzme Federasyonunda As Başkanlık yapmıştır